خانه / طرفداران محیط زیست ایران / مهندسی شیلات / استفاده از آبزیان در فرمولاسیون بستنی

استفاده از آبزیان در فرمولاسیون بستنی

آبزیان

استفاده از آبزیان در فرمولاسیون بستنی

در فرمولاسیون ( یا تولید ) بستنی ماهی که در ژاپن به آن Sanma Aisu گفته می شود از اجزای مختلف آبزیان شامل روغن ماهی انواع گوشت ماهی پروتئین های استخراج شده ی ماهی و عصاره ی ماهی به عنوان طعم دهنده پایدار کننده و بهبود دهنده ی محصول استفاده می شود . ازجوهر ماهی مرکب نیز به عنوان رنگ دهنده و طعم دهنده به صورت مخلوط با مواد اولیه ی تولید بستنی یا برای نزیین روی بستنی ( بیشتر بستنی قیفی ) استفاده می شود . پیشینه ی تولید بستنی ماهی در جهان مربوط به کشور ژاپن است . در سال ۱۹۶۴ اولین بستنی امروزی ماهی با اضافه کردن عصاره ی ماهی تون به بستنی حاصل از شیر تولید شد .

بعدها با تنوع بخشی به فرآورده های شیلاتی در ژاپن محصولات بستنی ماهی متنوع تر شد طوری که مقدار گوشت آبزی در محصول به ۴۰ درصد رسیده و مقدار شیر و ترکیبات آن کاهش و استفاده از کربوهیدرات ها افزایش یافت . برای تولید این محصول از گونه هایی نظیر ماهی آنچوی مار ماهی (Unagi Aisu ) ماهی تون ماهی مرکب (Ika Aisu ) اسکویید میگو (Sakura Ebi Aisu ) شاه میگو هشت پا ( Taco Aisu ) سوریمی و غیره استفاده می شود . اسکیموها بستنی ماهی را از روغن حیوانی گوشت و کبد ماهی میوه و شکر تولید می کنند. در تایلند به جای قطعات میوه از قطعات ماهی در بستنی استفاده می شود .

بازار پسندی بستنی ماهی :

بستنی ماهی فرآورده ای است که در کشورهای ژاپن و شرق آسیا و نیز مردم آلاسکا مصرف می شود . بستنی ماهی به شدت دارای طعم و مزه ی ماهی یا آبزی مصرفی است و آن چنان است که بعید به نظر می رسد مصرف کنندگان ایرانی حتی کسانی که در استان های ساحلی زندگی می کنند تمایلی به مصرف آن داشته باشند . اگر چه محققان ژاپنی برای کم کردن طعم ماهی در بستنی مطالعات زیادی انجام داده اند ولی روش های پیشنهادی که بر اساس استفاده از انواع الکل ( شراب ) استوار است برای ما قابل استفاده نیست . هرچند هدف از تولید این محصول بالا بردن مصرف سرانه ی ماهی در کشور عنوان شده و جنبه ی صادراتی نیز برای آن در نظر گرفته نشده است ولی تولید صنعتی این محصول در کشور به دلایل زیر برای هر مصرفی – چه مصرف داخل و چه صادرات – امکان پذیر نخواهد بود.

۱- هزینه ی هنگفت ماشین آلات و تجهیزات تولید بستنی ماهی و دانش فنی مربوط.
۲- عدم ثبات در تأمین مواد اولیه ی مرغوب به خصوص ماهی .
۳- فقدان استانداردهای لازم در تولید بستنی ماهی.
۴- عدم وجود فرهنگ غذایی مصرف این نوع فرآورده ها در کشور .
۵- امکان پذیر نبودن تولید بستنی ماهی در کارخانه های موجود بستنی سازی کشور برای جلوگیری از انتقال آلودگی های میکروبی مواد اولیه مختلف به محصولات نهایی و نیاز به احداث کارخانه ای مجزا برای این کار و توجیه پذیر نبودن سرمایه گذاری در این خصوص .
۶- نیاز به مراقبت های شدید بهداشتی در فرآورش و انبارش محصول و عرضه در خرده فروشی ها.
۷- قابل رقابت نبودن این محصول با تولیدات کشورهای دیگر نظیر ژاپن .

نتیجه :

بستنی ماهی فرآورده ای است که در تولید آن می توان از گوشت و روغن آبزیان و نیز اجزای بدن آن ها استفاده کرد . این محصول یکی از صدها فرآورده ی دریایی است که در کشورهای آسیای جنوب شرقی به خصوص ژاپن مصرف می شود . طعم بستنی ماهی برای کسانی که تمایل کمتری به مصرف آبزیان دارند ناخوشایند است و حتی تصور این که از ماهی یستنی تولید شده باشد برای بسیاری از مردم کشورمان قابل تحمل نیست .

هدف گذاری تولید این محصول برای افزایش سرانه ی مصرف آبزیان در کشور نشان دهنده ی عدم بررسی کارشناسی در این خصوص است . انتخاب بستنی ماهی از بین ده ها نوع فرآورده ی دریایی که تعدادی از آن ها در در سال های اخیر مطابق ذایقه ی مصرف کنندگان ایرانی به بازارهای داخلی معرفی شده اند و به همین دلیل نیز میلیاردها ریال برای نولید محصولاتی نظیر انواع فیش برگر و ناگت هزینه شده است شگفت آور است.

در اینجا فرصت را مغتنم شمرده و دوباره یادآور می شود که تنها راه افزایش مصرف سرانه ی آبزیان در کشور تولید غذاهای دریایی آماده ی مصرف نظیر انواع فیش برگر و ناگت میگو برگر و .. و ترویج مصرف آن ها بین گروه های مختلف مصرف کننده است .

این محصولات دارای ۵ ویژگی زیر هستند :

۱- نیاز به آماده سازی ( یا پاک کردن) محصول نیست.
۲- با توجه به این که حدود نیمی ازفرمول محصول گوشت ماهی / میگو و مابقی مواد پروتئینی گیاهی و غیره است از قیمت های مناسبی برخوردارند.
۳- طعم مناسبی دارند و برای کسانی که طعم ماهی را دوست ندارند خوشایند است .
۴- به راحتی مصرف می شوند.
۵- برای کلیه ی گروه های سنی قابل استفاده است

درباره‌ی Admin

همچنین ببینید

روز جهانی تالاب‌ها

پیام رییس سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی تالاب‌ها

پیام رییس سازمان حفاظت محیط زیست به مناسبت روز جهانی تالاب‌ها سازمان‌های مردم‌نهاد می‌توانند بهترین …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.