خانه / حیات وحش / اخبار حیات وحش / خسارت وارده به دام های اهلی در مقابل حملات یوزپلنگ بطور کامل پرداخت می شود
یوزپلنگ
یوزپلنگ

خسارت وارده به دام های اهلی در مقابل حملات یوزپلنگ بطور کامل پرداخت می شود

موضوع :

خسارت وارده به دام های اهلی در مقابل حملات یوزپلنگ بطور کامل پرداخت می شود

 

جوکار | طرفداران محیط زیست

طرفداران محیط زیست ایران

به نقل از پایگاه خبری دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران : مدیر پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی در گفتگو با خبرنگار مهر از پوشش تمام تعارضات بین یوزپلنگ و دامداران خبرداد و گفت: شرکت بیمه گذار متعهد شده در صورتی که بررسی های کارشناسی اثبات کند حمله و یا تعرضی از سوی یوزپلنگ متوجه دامهای اهلی شده است خسارت آن را به طور کامل پوشش دهد.

هومن جوکار افزود: بیمه دانا پروژه ای را در زمینه حمایت از یوز ایرانی تعریف و بیمه نامه رایگانی را در اختیار سازمان محیط زیست قرار می دهد تا در صورت مرگ غیرطبیعی هر یوزپلنگ ایرانی، مبلغ ۵۰ میلیون تومان به حساب صندوق حمایت از یوزپلنگ آسیایی واریز شود.

جوکار اظهار داشت: سازمان محیط زیست همچنین به این شرکت برای پیشنهاد بیمه پلنگ ایرانی و گوزن زرد ایرانی را ارائه داده که نیاز به بررسی بیشتر دارد.

وی در پاسخ به اینکه سازمان محیط زیست موظف است در صورت حمله پلنگ به دام های دامداران تمام خسارت را بپردازد تصریح کرد: قانونا سازمان محیط زیست چنین وظیفه ای دارد اما به دلیل محدودیت های اعتباری سازمان در بسیاری موارد که البته استان به استان فرق می کند، از مجموع چند حادثه تنها قادر به پرداخت غرامت چند مورد از حوادثی است که پلنگ به دام حمله کرده است اما چنانچه پلنگ ایرانی هم بیمه شود قطعا اجرا و پرداخت غرامت دامداران با جدیت بیشتری انجام می شود.

مدیر پروژه بین المللی حفاظت از یوزپلنگ آسیایی افزود: همچنین بر اساس این توافق با شرکت بیمه دانا برای ۱۲۶ محیط بان زیستگاه های یوزپلنگ آسیایی نیز بیمه نامه رایگان تکمیلی درمانی با پوشش مناسب ارائه می شود، همچنین این بیمه، بیمه نامه رایگان مسئولیت مدنی را برای محیط بانان و محافظان یوزپلنگ آسیایی تقبل کرده است.

جوکار یادآور شد: بر اساس تصمیمات هیأت مدیره و مدیرعامل بیمه دانا، بیمه نامه حوادث گروهی نیز به صورت رایگان برای حافظان و محیط بانان زیستگاه های یوز تهیه و صادر می شود.

درباره‌ی Admin

همچنین ببینید

ساعت زمین - طرفداران محیط زیست

۱۴ شهر ایران به طرح ساعت زمین می پیوندند

۱۴ شهر ایران به طرح ساعت زمین می پیوندند رئیس ستاد محیط زیست و توسعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.