خانه / اخبار محیط زیستی / رئیس جمهور: توسعه پایدار بدون توجه به محیط زیست امکانپذیر نیست
طرفداران محیط زیست
طرفداران محیط زیست

رئیس جمهور: توسعه پایدار بدون توجه به محیط زیست امکانپذیر نیست

موضوع :

رئیس جمهور: توسعه پایدار بدون توجه به محیط زیست امکانپذیر نیست

توسعه پایدار بدون توجه به محیط زیست امکانپذیر نیست

پایگاه طرفداران محیط زیست :

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، دکتر حسن روحانی امروز سه شنبه در همایش استانداران سراسر کشور در سخنانی اقدامات موفق و عملکرد دولت در بخش های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی و سیاست خارجی کشور را تشریح کرد.

رییس جمهور با اشاره به معضلات زیست محیطی کشور، خطاب به استاندارن گفت: اگر معضلات زیست محیطی حل شود، همه برده اند. اگر ما توانستیم معضل دریاچه ارومیه، زاینده رود، کارون، بختگان، هامون و دیگر مشکلات زیست محیطی از جمله ریزگردها را در حد توان خود حل کنیم، همه احساس پیروزی می کنند.

رئیس‌جمهور در بخشی از سخنانش با تاکید بر اهمیت توجه به محیط زیست و برنامه جدی برای توجه به آن اظهار داشت: توسعه پایدار بدون توجه به محیط زیست امکانپذیر نیست. دیدید که برای توسعه بیشتر در امر کشاورزی و صنعت سد زدیم اما دریاچه ارومیه خشک شد.

وی ادامه داد: اگر نتوانیم دریاچه ارومیه را نجات دهیم میلیون ها انسان باید خانه و زندگی خود را ترک کنند. این موضوع تنها مربوط به آذربایجان نیست چرا که اگر دریاچه ارومیه خشک شود و طوفانی در آنجا برپا شود تمام نمک این دریاچه به هوا برخاسته و منجر به ایجاد مشکل زیست محیطی برای انسان ها و کشاورزی در آن منطقه خواهد شد.

رئیس جمهور تصریح کرد: برخی نمایندگان نامه می زنند که زاینده رود، هامون و بختگان نیز شرایطی مثل دریاچه ارومیه دارند، بله اینجا ایران است و توجه به همه این مشکلات ضروری است اما موضوع دریاچه ارومیه متفاوت است. ما کارگروه ویژه ای برای رفع مشکلات دریاچه ارومیه تشکیل داده ایم و بنده شخصا اقدامات دولت در این خصوص را دنبال می کنم.

وی یادآور شد: مسئله محیط زیست، حفظ جنگل، مرتع، آبها و پاکی آب بسیار مهم است و مورد تاکید دولت قرار دارد.

روحانی به معضلات محیط زیست استان ها اشاره کرد و گفت: اگر این معضلات زیست محیطی حل شود، همه برده اند. اگر ما توانستیم معضل دریاچه ارومیه و زاینده رود و کارون و بختگان و هامون و دیگر مشکلات زیست محیطی و از جمله ریزگردها را در حد توان خود حل کنیم همه استان ها احساس پیروزی می کنند.

درباره‌ی Admin

همچنین ببینید

ساعت زمین - طرفداران محیط زیست

۱۴ شهر ایران به طرح ساعت زمین می پیوندند

۱۴ شهر ایران به طرح ساعت زمین می پیوندند رئیس ستاد محیط زیست و توسعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.