آخرین خبرها

شکارچیان قوچ وحشی در شاهرود دستگیر شدند

شکارچیان قوچ وحشی در شاهرود دستگیر شدند

به نقل از سایت دیده بان محیط زیست و حیات وحش ایران : نیروهای یگان حفاظت از محیط زیست شهرستان شاهرود در جریان گشت و کنترل در منطقه ی شکار ممنوع تپال محدوده ” ده ملا ” به حضور یک دستگاه خودرو تویوتا که در حال خروج از منطقه بود مشکوک می شوند !

محیط بانان پس از کمین کردن در مسیر خروج از منطقه ، نسبت به توقف و بازرسی از خودروی مذکور اقدام نمودند .

در جریان بازرسی از این خودرو لاشه یک راس قوچ وحشی ۳ ساله به همراه یک قبضه اسلحه گلوله زنی و تعدادی فشنگ کشف و ضبط شد و سرنشینان خودرو  که ۳ نفر بودند دستگیر و تحویل مقامات قضایی شدند .

شکارچیان قوچ وحشی در شاهرود

منطقه شکار ممنوع تپال با وسعت بیش از ۳۰ هزار هکتار در پهنه شمال غرب و غرب شهرستان شاهرود یکی از بهترین زیستگاه های وحوش در شهرستان شاهرود است که پذیرای جمعیت مناسبی از قوچ و میش، کل و بز، خرس قهوه ای، پلنگ، کبک، تیهو، کبک دری و انواع پرندگان شکاری می باشد و گله های قوچ و میش به راحتی در آن قابل مشاهده اند.

شکارچیان قوچ وحشی در شاهرود

این منطقه با توجه به نزدیکی به شاهرود و جمعیت مناسب حیات وحش به نحوی که گله های قوچ و میش به راحتی از داخل شهر شاهرود نیز قابل مشاهده است، دارای ظرفیت فراوانی برای توسعه اکوتوریسم می باشد، اما به دلیل شکار بی رویه و غیرمجاز، فعالیت های کشاورزی، دامپروری و اکتشافات معدنی آسیب های فراوانی دیده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*