خانه / اخبار محیط زیستی / معادله ی طبیعت
معادله طبیعت
معادله طبیعت +

معادله ی طبیعت

معادله ی طبیعت +

معادله طبیعت
معادله طبیعت +

طبیعت + :  موضوعی از کنگره جهانی حفاظت IUCN در سال ۲۰۱۲ است.

Enrique Lahmann  و Célia Zwahlen  اهمیتش را توضیح می دهند.

چرا ما تصمیم گرفتیم کلمه یک به علاوه با طبیعت را قرار دهیم ؟  آیا طبیعت به خودی خود به اندازه کافی قانع کننده نیست ؟
اگر شما به ( طبیعت + ) نگاه کنید، می توانید که آن را مانند آغاز یک معادله ریاضی ببینید. اما این معادله ناتمام است، چیزی است که باید آن را کامل کرد .
طبیعت +  مانند فرمول ثابت فیزیک است. آن یک داده است، بدون یک نیرو نمی تواند انجام شود، مانند جاذبه، جرم یا نور .

قلب همه چیز :

شما می توانید درهم شکنید و پوست کنید هر جنبه از جوامع ما را که توسعه دارد، لایه بعد از لایه: شما همیشه می خواهید طبیعت را در ابتدایی ترین سطح پیدا کنید.آن قلب همه چیز است.
طبیعت عامل بنیادین جهان ماست. در واقع، این جهان ما است. بدون طبیعت نه زمین خواهد بود و نه ما انسانها خواهیم بود.در واقع ما در هیچ چیز نخواهیم بود. زیرا طبیعت مترادف با زندگی است.
در قرن گذشته، انسان ها جستجوی ستاره ها را برای دیدن نشانه های زندگی در جایی دیگر آغاز کردند. برای تحقق بخشیدن ارزشمندی جهان ما چه خواهد شد؟چند میلیون سال نوری باید از طریق جستجو درک کنیم این واقعییت را که ما فوق العاده خوش شانس هستیم؟ زندگی، همه چیزه اطراف ماست. چشم های خود را باز کنید و شما آن را خواهید دید.

پیوند حیاتی :

بنابراین برگردیم به این پرسش اولیه:چرا ما قرار دادیم “به علاوه”را برای کلمه طبیعت؟ خوب است که به خودمان یادآوری کنیم که طبیعت جزء حیاتی هر جنبه ای از زندگی ماست، از اقتصاد ما تا غذایی که در دهان فرزندان ما قرار داده می شود. ما هر کاری انجام می دهیم، همه ما به طور ذاتی برای اتصال به طبیعت سعی می کنیم.

این یک قرارداد است ما نمی توانیم آن را بشکنیم، مثل قوانین فیزیک است.

حفاظت از طبیعت مرکزی است زمانی که آن از ارزش های این قرارداد است. در IUCN ،  ما همیشه می گوییم که همه ی حامیان از جامعه باید در حفاظت مشغول باشند، زیرا طبیعت مربوط به همه ماست، بدون استثنا .

این سیاره با هفت میلیارد نفر بر رویش، در حال حاضر بیش از هرچیز، حفظ و ارزش محیط زیست یک اولویت است. مسولیت جمعی ما اینست که:ما به نسل های آینده و رفاه مردم برای امروز و برای چند سال آینده مدیون هستیم .

کوته اندیشی :

اگر روش ما از توسعه ی اقتصادی و اجتماعی ادامه پیدا کند باعث می شود بر افزایش تولید و مصرف تمرکز کنیم، بدون در نظر گرفتن تاثیر این کار بر روی محیط زیست، پس از توسعه ی آن فقط می توانید زندگی را کوتاه کند. چشم پوشی از عواقب اقداماتمان بر تنوع زیستی و یا تغییرات آب و هوایی غیر قابل تحمل است.
برای اینکه فوری مزایا را ببینند ، فکر نمی کنند در مورد آن چه در آینده هزینه خواهد شد، که این کوته اندیشی و به طور بالقوه بسیار مخرب است. این مانند پریدن از هواپیما بدون چتر نجات است. در ابتدا شما احساس سرخوشی و احساس آزادی دارید و شناور بودن در هوا را دوست دارید. اما در نهایت، گرانش شما را به زمین نزدیکتر می کند و وقتی متوجه می شوید در حال سقوط هستید، دیگر خیلی دیر شده است.

این یک قانون فیزیک است: اگر شما بپرید، سقوط خواهید کرد. اگر شما یک چتر نجات نداشته باشید، سقوط شما کشنده خواهد بود .


این خطر مشابه این است که ما حفظ و نگهداری را نادیده بگیریم که این قراردادی غیر قابل شکست بین ما و طبیعت به خاطر منافع کوتاه مدت است.

راه حل برای بلند مدت طبیعت را در معادله قرار می دهد. این برای جوامع در سراسر جهان منجر به رشد و شرایط زندگی خوب می شود، آنها باید به توسعه در راه های پایدار تمرکز کنند.

راه حل :

حفاظت از طبیعت مانع رفاه انسان و توسعه اقتصادی است. کاملا برعکس است. کار ما در IUCN تمرکز روی راه حل های مبتنی بر طبیعت است.
با گذشت زمان، هزینه های کلی و خطرات ناشی از تغییرات آب و هوایی معادل از دست دادن ۲۰ درصد از تولید ناخالص داخلی جهان در هر سال خواهد بود، در حالی که هزینه های عمل محدود به حدود ۱٪ از تولید ناخالص داخلی جهان در هر سال می باشد.
جنگل ها، تالاب ها و صخره های مرجانی برای کمک به محافظت از ما و منابع درآمدی ما از بلایای طبیعی و تغییرات آب و هوایی هستند. اکوسیستم های ساحلی سالم، برای مثال، در کاهش سیل های کوچک تا متوسط ​​ موثر می باشند. مانگروها نه تنها سیل های خانه های ساحلی را کاهش می دهند، همچنین زیستگاه و پرورشگاه برای ماهی ها و زندگی دریایی دیگری هستند و ازنظر مواد غذایی و منابع درآمد نیز بسیار مهم اند.
تالاب ها و سرزمین های ذغال سنگ نارس فضای ذخیره سازی سیل آب ها را ارائه می کنند. در سریلانکا، پوشش بیش از ۳،۰۰۰ هکتار مارش اهمیت دارد و به عنوان یک بافر عمل می کند و سیل آب ها را با انتشار آنها به داخل دریا تنظیم می کنند. این سرویسی از طبیعت است که تخمین زده می شود در بیش از ۵ میلیون دلار بالاتر از هزینه های خسارت صرفه جویی می شود.
با اکوسیستم های سالم، طبیعت می تواند زیرساخت های انعطاف پذیر تر ما را فراهم کند.

این اقدام واقعی بر روی زمین همراه با راه حل های به هم پیوسته و نتایج طولانی مدت است .

درسهایی در این مورد :

مقالات گزارش شده از این بحث ها به عنوان منابع غنی از اطلاعات هستند. در کنگره جهانی حفاظت، ما پتانسیل خود را برای تعیین روش عمل بهترین راه حل برای توسعه پایدار کنترل می کنیم.
هنگامی که ما یک مسئله ای که نیاز به توجه دارد را شناسایی می کنیم، آن را با نگاه کردن به علم انجام می دهیم. از سراسر جهان، هزاران نفر از داوطلبان علمی تخصص خود را به IUCN قرض دادند و آخرین اطلاعات در مورد وضعیت محیط زیست را جمع آوری کرده اند.
زمینه ی این پروژه از همه ی مناطق مختلف جهان است، که تغذیه کننده ی مخزن دانش است. تجارب مردم اولا حفاظت از محیط زیست ما را فراهم می کند و بعد اطلاعات بسیار ارزشمند را به ما می دهد.

چنین منابعی به منظور شناسایی موثرتر، اساسی می باشند که توجه ما را بیشتر نیاز دارد. درسهای آموخته شده از اجرای پروژه ها، سطح بالاتر سیاست گذاری را به ارمغان آورد.

درباره‌ی Admin

همچنین ببینید

ساعت زمین - طرفداران محیط زیست

۱۴ شهر ایران به طرح ساعت زمین می پیوندند

۱۴ شهر ایران به طرح ساعت زمین می پیوندند رئیس ستاد محیط زیست و توسعه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.