آخرین خبرها

دولت مجاز به نصب نیروگاه‌های کوچک برای کاهش آلایندگی شد

مجلس شورای اسلامی تصویب کرد

دولت مجاز به نصب نیروگاه‌های کوچک برای کاهش آلایندگی شد

مجلس، دولت را مجاز کرد که در سال آینده برای کاهش آلایندگی نیروگاه‌های کوچک را در معابر کشور نصب کند. 

http://young-environmentalists.ir

طرفداران محیط زیست

مجلس شورای اسلامی دولت را مجاز کرد که در سال آینده برای کاهش آلایندگی نیروگاه‌های کوچک را در معابر کشور نصب کند.
نمایندگان مجلس در جریان بررسی جزئیات لایحه بودجه در جلسه نوبت صبح امروز(یکشنبه) تبصره‌های الحاقی ۲۴،۲۵ و ۲۶ به ماده واحده در بخش هزینه‌ای را به تصویب رساندند.
مطابق تبصره الحاقی ۲۴، در اجرای مواد ۱۳۳ و ۱۳۹ قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه درخصوص توسعه انرژی‌های نو و با هدف امنیت‌بخشی به انرژی کشور و کاهش آلایندگی دولت مجاز است در سال ۱۳۹۳ طرح نصب نیروگاه‌های کوچک و پیش‌گرم‌کن‌های خورشیدی بر فراز بام‌ها، بوستان‌ها و معابر کشور را اجرا کند. این طرح به صورت مشارکت ۵۰ درصد با متقاضیان از محل منابع حاصل از بند ز تبصره ۹ این قانون اجرا شود.
مطابق تبصره الحاقی ۲۵، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور مکلف است در بودجه مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در سال ۹۳ که به تصویب شورای عالی مناطق آزاد می‌رسد نظارت کرده و آن را در پیوست شماره ۳ لایحه بودجه ۱۳۹۴ کل کشور درج کند.
مطابق تبصره الحاقی ۲۶، معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور مکلف است تخصیص اعتبار بر پروژه‌هایی که دارای مجوز ماده ۲۱۵ قانون پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران هستند و در ساخت آنها سایر شرکت‌ها از محل سایر منابع مشارکت می‌کنند را در اولویت قرار دهند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*