خانه / حیات وحش / اخبار حیات وحش / یوز پلنگ ایرانی بیمه شد
یوزپلنگ ایرانی
یوزپلنگ ایرانی

یوز پلنگ ایرانی بیمه شد

یوز پلنگ ایرانی بیمه شد

یوزپلنگ ایرانی

تفاهم نامه مشترک سازمان حفاظت محیط زیست و بیمه دانا با محوریت بیمه یوزپلنگ ایرانی و محیط بانان زیست گاه های یوز امضاء شد.

بیمه دانا ، یوزپلنگ ایرانی و محیط بانان یوز پلنگ ایرانی را بیمه کرد .

جوکار مدیر پروژه حفاظت از یوز پلنگ آسیایی صبح امروز در حاشیه امضا تفاهم نامه همکاری سازمان محیط زیست و بیمه دانا در حفاظت از یوز ایرانی با اشاره به انقراض نسل یوزپلنگ آسیایی در تمام سکونت گاه های تاریخی این حیوان در آسیا و ۱۱ سال برنامه ریزی مداوم سازمان حفاظت محیط زیست و اجرای پروژه های مشترک حفاظت از یوز میان سازمان و برنامه توسعه سازمان ملل (UNDP) برای حفظ این گونه در ایران، گفت: ایران آخرین زیست گاه یوزپلنگ آسیایی و تنها امید برای حفظ این گونه است.
مدیر پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی با تاکید بر شرایط بحرانی حفظ گونه یوزپلنگ آسیایی از انقراض، ادامه داد: به همین دلیل برنامه های حمایتی سازمان حفاظت محیط زیست از یوزپلنگ آسیایی با حساسیت های بین المللی دنبال می شود.
وی افزود: تفاهم نامه میان سازمان حفاظت محیط زیست و بیمه دانا که به صورت داوطلبانه از سوی بیمه دانا مطرح شد، رویکردی نوین برای حفاظت از حیات وحش ایران و مصداق بارز عملیاتی شدن اصل پنجاهم قانون اساسی مبنی بر مسئولیت همگانی برای حفظ محیط زیست است.
جوکار با تاکید بر نقش محوری تعامل و همکاری بخش خصوصی و دولت، ابراز امیدواری کرد: اقدام بیمه دانا برای سایر گونه های حیات وحش ادامه یابد.

در ادامه بیژن صادق مدیرعامل بیمه دانا با تاکید بر اقدام داوطلبانه و رایگان بیمه دانا در حفاظت از یوزپلنگ آسیایی، گفت: این بیمه نامه حیطه هایی همچون بیمه نامه عمر و حادثه یوز، مسئولیت یوز در قبال شخص ثالث، درمان تکمیلی محیط بانان، بیمه نامه حوادث محیط بانان، مسئولیت مدنی محیط بانان در قبال اشخاص ثالث، آتش سوزی پاسگاه های محیط بانی را تحت پوشش قرار می دهد.
صادق خدمت به سازمان حفاظت محیط زیست و محیط زیست کشور را افتخار بزرگ بیمه دانا دانست و اضافه کرد: این حمایت ها به صورت معنوی از یوز در جام جهانی ادامه خواهد داشت.
وی با ابراز امیدواری از ادامه چنین پروژه هایی در آینده، تصریح کرد: این پروژه می تواند شامل بیمه شیر، پلنگ و گوزن زرد باشد.
جوکار در پاسخ به پرسشی مبنی بر تعداد یوزپلنگ آسیایی در ایران و سقف بیمه پوششی تفاهم نامه، گفت: در حال حاضر در ۶ میلیون هکتار زیست گاه یوزپلنگ آسیایی در ایران ۴۰-۵۰ قلاده یوز ساکن هستند و سقف پوشش بیمه ای آن ها ۵۰ میلیون تومان برای هر قلاده آسیب دیده از حوادث غیرطبیعی و تا پنج قلاده در سال است.

مدیر پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی اضافه کرد: مبلغ ۵۰ میلیون تومان خسارت بیمه ای به صندوق مشترک سازمان حفاظت محیط زیست و برنامه توسعه سازمان ملل (UNDP) واریز می شود و سازمان در تفاهم نامه متعهد شده است که این خسارت را برای رفع حوادث مشابه در آینده صرف نماید. به طور مثال اگر یوزی در تصادف جاده ای از بین برود، خسارت پرداختی توسط بیمه برای جلوگیری از تکرار حوادث جاده ای صرف می شود.
مدیرعامل بیمه دانا اضافه کرد: بیمه تکمیلی محیط بانان و افراد تحت تکفل، درمان تکمیلی محیط بانان، بیمه نامه حوادث محیط بانان، مسئولیت مدنی محیط بانان در قبال اشخاص ثالث که شامل ۱۲۶ محیط بان فعال در زیستگاه های یوز می شود به مدت پنج سال از تاریخ امضای تفاهم نامه اعتبار دارد و نیاز به پرداخت اعتبار از سوی محیط بانان ندارد.
لازم به ذکر است این تفاهم نامه میان هومن جوکار مدیر پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی به نمایندگی از احمدعلی کیخا معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست و بیژن صادق مدیرعامل بیمه دانا امضاء شد.

در این تفاهم نامه ذکر شده است؛ بیمه دانا به طور داوطلبانه متعهد می شود در سه حوزه که دو حوزه آن مربوط به فعالیت های بیمه گری است با دفتر پروژه حفاظت از یوز ایرانی همکاری کند و بیمه دانا این بیمه نامه ها را به صورت رایگان صادر خواهد کرد.
همچنین در متن تفاهم نامه قید شده است که پوشش بیمه ای عمر و حادثه یوز و مسئولیت یوز در قبال شخص ثالث برای اولین بار در جهان طراحی خواهد شد.
حمایت فرهنگی از نماد یوز در جام جهانی توسط‌ بیمه دانا از جمله پروژه های فرهنگی قید شده در راستای حمایت از تبدیل یوز ایرانی به نماد تیم ملی فوتبال در جام جهانی است.

طرفداران محیط زیست ایران

درباره‌ی Admin

همچنین ببینید

بازدید رییس سازمان حفاظت محیط زیست از نخستین پارک حیات وحش خصوصی

بازدید رییس سازمان حفاظت محیط زیست از نخستین پارک حیات وحش خصوصی کشور در نیشابور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.